Stilingi ir praktiški SPA baseinai – ne tik prabangos simbolis, bet ir išskirtinė gydomoji priemonė, atpalaiduojanti raumenis, stiprinanti kraujotaką ir imunitetą. Iš tiesų, hidromasažinių baseinų atsiradimą lėmė nuo seno vertinamos gydomosios vandens masažo savybės. Dar senovės Graikijoje ir Romoje karštosios vandens srovės buvo naudojamos gydant įvairias ligas. Ilgi bandymai ir tyrimai XX amžiuje leido sukurti pirmąsias hidromasažines vonias, kurios savo struktūra buvo panašios į dabartinius SPA baseinus. Netrukus minėtųjų vonių populiarumas tapo toks didelis, kad jos išplito po visą pasaulį.
Šiek tiek istorijos
Pirmoji dabartinė vandens masažo sistema buvo užfiksuota dar 1956 metais Amerikoje. Broliai Jakuzzi išrado vandens masažo įrangą – vandens ir oro purkštukų sistemą. Netrukus minėtoji technologija buvo pristatyta plačiajai rinkai. Tiesa, ilgą laiką SPA malonumais buvo galima mėgautis tik gydymo įstaigose ar poilsiniuose kurortuose. Vėliau, gerėjant ekonominei situacijai ir paprastėjant gamybos sprendimams, SPA baseinai buvo pradėti naudoti ir privačiose erdvėse. Šiandien hidromasažiniais vandens malonumais gali mėgautis kiekvienas norintis, o SPA baseinų kainos atitiks net ir vidutines pajamas gaunančių pirkėjų poreikius.
Skiriamieji SPA baseinų bruožai
Jei nusprendėte įsigyti SPA baseiną, visų pirma turite įvertinti kelis esminius jų atrankos kriterijus. Pirmasis jūsų darbas – nuspręsti, kiek žmonių šiuo baseinu naudosis. Nuo to priklauso ir SPA baseino dydis. Kitas klausimas – masažinės funkcijos. Apskritai hidromasažinės sistemos darbas paremtas bendru vandens ir oro masažo purkštukų darbu. Vandens purkštukų sistema nukreipia suspaustą vandenį į masažuojamus kūno taškus, o oro masažo galvutės kuria burbuliukų sroves iš apačios. Sujungus abi sroves, gaunamas veiksmingas gydomojo poveikio efektas. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, galima rinktis skirtingo tipo ir lygio masažinius purkštukus, taip pat – purkštukų skaičių. Paprastai modernios sistemos gali būti laisvai valdomos, pasirenkant srovės dažnumą ir stiprumą. Šiuo metu SPA baseinų gamintojai siūlo daugiau nei 50 skirtingų masažo režimų.
Baseinų kainą lemia jų konstrukcija, įrangos kokybė ir masažo galimybių kiekis. Jei norite, kad baseinas tarnautų ne vienerius metus, visų pirma įvertinkite gamybines medžiagas. Paprastai tokie baseinai gaminami iš akrilo, skaidraus akrilo, kvarcito arba emaliuoto plieno. Retais atvejais SPA baseinams naudojama ir pigi ABS medžiaga, tačiau toks pasirinkimas negali užtikrinti ilgaamžės ir patikimos eksploatacijos. Rinkdamiesi SPA baseiną, nepamirškite, kad jo matmenys ir stilius turi atitikti patalpos dydį ir interjero (arba eksterjero) sprendimus. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, pirkėjams siūlomi mobilūs ir stacionarūs baseinai.