Jau daugelį metų, o gal net ir dešimtmečius, lietuvaičius vilioja darbas Švedijoje. Nors tikroji svajonių šalis nuo seno buvo Jungtinės Amerikos Valstijos, tačiau jos toli ir patekti ten ne taip lengva, o štai Švedija visai ranka pasiekiama ir prieinama vos ne kiekvienam. Vos tik atgavus nepriklausomybę ir dar daugelį metų po to, tiek politikai, tiek ir įvairūs visuomenės veikėjai žadėdavo, jog „gyvensime kaip Švedijoje“, šią šalį pateikdami kaip labai geros valstybės pavyzdį žmonėms. Tiesa, kai kurie nesulaukę pažadų išsipildymo patys nusprendė išvažiuoti į išsvajotąją Švediją, arba planuoja tai padaryti dabar. Darbas Švedijoje galia atrodyti kaip svajonė, tačiau viskas nėra taip paprasta – bent jau pradžioje gali būti labai sunku, tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai.
Kokių darbų Švedijoje pasitaiko dažniausiai?
Švedijoje, panašiai kaip ir kitose Skandinavijos šalyse, dauguma darbų susiję su jų gamta. Kadangi gamta čia tikrai turtinga, tai ir darbų ūkyje ar miškuose tikrai daug. Pavyzdžiui, vasaros ir ankstyvo rudens sezonu galima vykti į Švediją ir tiesiog miškuose rinkti uogas. Jų čia tikrai apstu, todėl renkama ne rankomis, o specialiomis šukomis. Radus gerą vietą ir nebijant darbo, per dieną galima surinkti net 100 litrų uogų. Daugiausiai renkamos bruknės ir mėlynės. Taip pat galima rinkti ir grybus. Šis darbas mažiau sunkus fiziškai, tačiau surasti grybus ne taip paprasta, na o uogų ten tiesiog apstu, tad net ir nežinodami apylinkių, neabejotinai jų rasite.
Darbas Švedijoje dažnai susijęs ir su gyvulių fermomis. Fermeriai ieško pastiprinimo ne tik sezoniniams darbams, bet ir visais metų laikais, ypač jei ūkyje yra auginami gyvuliai. Tiesa, toks darbas gali pareikalauti labai daug fizinių jėgų, todėl jei nesijaučiate pasiruošę, tikriausiai vertėtų paieškoti kitokio pasiūlymo. Švedijoje taip pat neprapuls ir žmonės turintys tam tikrą kvalifikaciją. Labai daug lietuvių į Švediją važiuoja dirbti statybose – skandinavai vertina mūsų tautiečių darbą. Kadangi statybų Švedijoje pakankamai daug ir į tai investuojama nemažai lėšų, galima užsidirbti ir susitaupyti pinigų. Na, o jei mokate švedų kalbą, tai galimybės dar platesnės – Švedijos politika gana atvira, priimant į darbą į pilietybę nežiūrima, tad jei mokate kalbą ir turite reikiamų įgūdžių, gauti darbą šansų nemažai. Kad ir ką pasirinktumėte, Švedija yra didelė ir turtinga šalis, kurioje sau vietą gali rasti kiekvienas.