Tapyba ant drobės yra vienas paprasčiausių ir patogiausių meno užsiėmimų pradedantiesiems. Jį galima atlikti patalpoje, nereikia daug laiko pasiruošimui ir yra maža rizika padaryti netvarką, kaip kad naudojant kitas priemones, pavyzdžiui, akvarelę ar pastelę. Geriausia tai, kad ji tinka visų socialinių sluoksnių žmonėms. Nesvarbu, ar esate suaugęs žmogus, norintis vėl atrasti savo kūrybinę pusę, ar jaunas studentas, kuriam reikia gryno oro, ar net vyresnio amžiaus žmogus, siekiantis prastumti laiką, tapyba ant drobės jums puikiai tinka. Šiame straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie tapybos ant drobės meną.
Kaip laikyti teptuką?
Ieškodami teptuko, vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia turėti omenyje, yra tai, kaip laikysite teptuką, kai jo nenaudosite. Kai tapote ant drobės, vienu metu galite dirbti su keliais skirtingais paveikslais, o tai reiškia, kad tikėtina, jog vienu metu naudosite daugiau nei vieną teptuką. Jei visus teptukus laikysite toje pačioje vietoje, gali būti sunku rasti konkretų teptuką, kai jo prireiks. Vietoj to galite apsvarstyti galimybę įsigyti keletą nedidelių teptukų laikiklių ir laikyti kiekvieną teptuką atskirai. Taip galėsite lengvai rasti kiekvieną šepetėlį, kai jo prireiks, o jūsų darbo vieta bus švari ir tvarkinga. Viskas, ko gali prireikti – drobiunamai.lt/kategorijos/paveikslai-ant-drobes iš UAB Adreklama.
Patarimai, kaip sėkmingai tapyti ant drobės
– Prieš pradėdami tapyti, turėtumėte pasiruošti drobę ir įrengti tapymo stotelę. Tapant ant drobės rekomenduojama laikytis vertikalios padėties. Norėdami apsaugoti rankas nuo dažų, mūvėkite pirštines arba naudokite pirštų pagalvėles. – Pradėkite nuo savo dizaino eskizo. Tai padės suplanuoti paveikslą ir lengviau vadovautis juo tapant. – Maišydami spalvas, pabandykite naudoti paletinį peilį arba švarų sviesto peilį. Taip sumažinsite riziką nusidažyti rankas. – Kad tapyba tapytų sklandžiai ir ritmingai, pabandykite keisti teptuko potėpius. – Baigę tapyti, visada išvalykite teptukus ir kitą tapybos įrangą. Tai padės išvengti bakterijų dauginimosi.
Drobės ir dažų tipai
Rinkdamiesi drobę, turite nuspręsti, kokio tipo drobę ir kokio tipo dažus planuojate naudoti. Pasirinktos drobės tipas priklausys nuo to, kam norite ją naudoti. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti perkant drobę: – Rinkdamiesi drobę turėsite pasirinkti vieną iš kelių skirtingų drobės tipų. Labiausiai paplitusios drobės rūšys yra linas, medvilnė ir sintetika. – Dažų tipas – Tai priklausys nuo to, kokio vaizdo norite pasiekti. Jei norite blizgaus paviršiaus, rekomenduojama naudoti vandens pagrindo akrilinius dažus, o matiniam paviršiui geriau tinka aliejiniai dažai. – Turima erdvė – Kitas veiksnys, į kurį turėsite atsižvelgti, yra paveikslo dydis. Yra įvairių dydžių drobių. Galite rinktis standartinį dydį arba tapyti ant didelės drobės.